Ale numer!

Projekt, który ma charakter edukacyjny, a przy okazji dostarcza rozrywki uczestnikom. To tutaj możesz wcielić się w dyspozytora operatora numeru alarmowego (w Polsce to numer 112, w grze symulacyjnej to numer 911). Zobacz jak ciężka to praca, jak twoje decyzje wpływają na losy dzwoniących. Zagraj wykorzystując mapę Żor, może interwencja będzie na Twojej ulicy? Wartością dodaną będzie realny pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzony przez instruktora.  Sprawdź się, baw się i naucz się czegoś nowego.

Sektor 3.0

Sektor 3.0 to inicjatywa, dzięki której organizacje wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznie użytecznych. W rezultacie funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z ICT inspirują innych do efektywniejszego działania.

Walka z patostreamingiem w Internecie

Wykład i warsztaty na temat nieakceptowalnych, a czasem również niedopuszczalnych prawnie treści w internecie.  Omawianie metod reakcji. Wskazywanie konkretnych rozwiązań technologicznych oraz prawnych pomocnych w walce z tym negatywnym zjawiskiem.  

 

Zabierz babcię na Marsa!

Projekt ma na celu przybliżenie technologii poprzez zaangażowanie wielopokoleniowe z wykorzystaniem technologi VR. Ponadto z uwagi na wykorzystanie własnych treści jesteśmy całkowicie niezależni i możemy przeprowadzić warsztaty niemal wszędzie gdzie jest zasilanie.